Peugeot 807 2011
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 472 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 50 885 Kčmedián 67 862 Kčdo 109 990 Kč
Pro Peugeot 807 ročníku 2011 eviduje registr 64 vozů. Aktivně jezdí 57 vozů (89,1 %), dovoz tvoří 56,2 % ročníku (36 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 100 kW (46,9 %), 2.0 Nafta 120 kW (46,9 %), 2.2 Nafta 94 kW (6,2 %).
Nejčastější barva je šedá (32,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 472 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (91,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 194 754 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 148 616 až 238 848 km. To odpovídá asi 12 984 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,9 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (56,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 308 | 26,1 % |
| Brzdové zařízení | 236 | 20,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 218 | 18,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 147 | 12,5 % |
| Řízení | 117 | 9,9 % |
| Výhledy | 85 | 7,2 % |
| Obtěžování okolí | 69 | 5,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 229 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 91 000 Kč |
| 200 000 km | 75 000 Kč |
| 250 000 km | 64 000 Kč |
| 300 000 km | 51 000 Kč |
| 350 000 km | 47 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 807 ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 67 862 Kč (při mediánovém nájezdu 229 245 km). Běžné rozpětí je od 50 885 do 109 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 177 150 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 50 810 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 91 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 47 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 807 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,3 % · 12 vozidel
- Belgie22,2 % · 8 vozidel
- Rakousko22,2 % · 8 vozidel
- Švýcarsko8,3 % · 3 vozidla
- Itálie5,6 % · 2 vozidla
- ostatní země8,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj38,1 % · 180 prohlídek
- Hlavní město Praha27,3 % · 129 prohlídek
- Jihomoravský kraj21,4 % · 101 prohlídek
- ostatní13,1 % · 62 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá32,8 % · 21 vozidel
- Šedá metalíza26,6 % · 17 vozidel
- Bílá10,9 % · 7 vozidel
- Modrá6,3 % · 4 vozidla
- Modrá metalíza6,3 % · 4 vozidla
- ostatní17,2 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u 807 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 807 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.