Peugeot 3008 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 775 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 316 000 Kčmedián 342 054 Kčdo 383 826 Kč
Ročník 2020 Peugeotu 3008 má v českých registrech 253 vozů. V provozu zůstává 249 vozů (98,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 37 vozů (14,6 %).
Jak ročník stárne
Peugeotu 3008 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,9 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 96,8 % | 50 000 až 100 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (44,7 %), 1.5 Nafta 96 kW (39,1 %), 2.0 Nafta 130 kW (10,3 %).
Nejčastější barva je bílá (32,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 775 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 51 216 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 28 780 až 79 330 km. To odpovídá asi 8 536 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (43,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (14,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 96 kW | 113 | 98,0 % | 339 000 Kč |
| 1.5 Nafta 96 kW | 99 | 97,3 % | 342 788 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 96 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 382 000 Kč |
| 75 000 km | 358 000 Kč |
| 100 000 km | 339 000 Kč |
| 125 000 km | 318 000 Kč |
| 150 000 km | 291 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 3008 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 342 054 Kč (při mediánovém nájezdu 95 888 km). Běžné rozpětí je od 316 000 do 383 826 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 416 042 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 280 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 382 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 291 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 3008 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie43,2 % · 16 vozidel
- Belgie16,2 % · 6 vozidel
- Německo16,2 % · 6 vozidel
- Maďarsko13,5 % · 5 vozidel
- Itálie8,1 % · 3 vozidla
- ostatní země2,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,8 % · 332 prohlídek
- Jihomoravský kraj28,1 % · 218 prohlídek
- Středočeský kraj27,6 % · 214 prohlídek
- ostatní1,4 % · 11 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá32,0 % · 81 vozidel
- Šedá22,9 % · 58 vozidel
- Červená19,0 % · 48 vozidel
- Hnědá11,1 % · 28 vozidel
- Černá7,5 % · 19 vozidel
- ostatní7,5 % · 19 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 142 vozů Peugeotu 3008 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u 3008 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 3008 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.