Peugeot 3008 2023

Evidováno
101
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
19 771 km
Dovezeno (14 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 192 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 449 926 Kčmedián 479 450 Kčdo 562 340 Kč

Ročník 2023 Peugeotu 3008 má v českých registrech 101 vozů. V provozu zůstává 95 vozů (94,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 14 vozů (13,9 %).

Ročník 202397,4 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (49,5 %), 1.5 Nafta 96 kW (34,7 %), 1.6 Benzín 133 kW (12,9 %).

Nejčastější barva je šedá (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 192 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 19 771 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 722 až 32 425 km. To odpovídá asi 6 590 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (65,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (13,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
10×
2
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
2×
3
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
2×
Zobrazit další 4 závady
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×
5
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
1×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
7
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 96 kW5098,9 %471 705 Kč

Cenový odhad

449 926
od Kč
479 450
medián Kč
562 340
do Kč

Při nájezdu kolem 36 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km497 000 Kč
50 000 km457 000 Kč
75 000 km428 000 Kč
100 000 km409 000 Kč
125 000 km380 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 3008 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 479 450 Kč (při mediánovém nájezdu 36 051 km). Běžné rozpětí je od 449 926 do 562 340 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 644 274 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 429 900 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 497 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 380 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 3008 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko28,6 % · 4 vozidla
  • Maďarsko21,4 % · 3 vozidla
  • Německo21,4 % · 3 vozidla
  • Francie14,3 % · 2 vozidla
  • Slovensko7,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země7,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha58,3 % · 112 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,6 % · 30 prohlídek
  • Středočeský kraj15,1 % · 29 prohlídek
  • ostatní10,9 % · 21 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,6 % · 36 vozidel
  • Červená19,8 % · 20 vozidel
  • Modrá19,8 % · 20 vozidel
  • Bílá15,8 % · 16 vozidel
  • Černá8,9 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
24,1 %
evidováno u 110 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Jiné ročníky Peugeotu 3008

Proklepněte konkrétní Peugeot 3008 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.