Opel Insignia 2016

Evidováno
207
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
119 013 km
Dovezeno (83 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 241 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 149 939 Kčmedián 168 800 Kčdo 185 098 Kč

Opel Insignia ročníku 2016 má v ČR 207 vozů. V provozu jich zůstává 194 vozů (93,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 40,1 % (83 vozů).

Ročník 201695,9 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Insignie 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,0 %60 000 až 110 000 km
6 let96,4 %90 000 až 150 000 km
8 let91,0 %110 000 až 190 000 km
10 let93,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 125 kW (74,9 %), 1.6 Nafta 100 kW (20,8 %), 1.6 Nafta 88 kW (2,4 %).

Nejčastější barva je černá (37,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 241 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 119 013 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 228 až 165 362 km. To odpovídá asi 11 901 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení21520,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku18217,6 %
Výhledy15715,2 %
Obtěžování okolí15314,8 %
Brzdové zařízení12211,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav888,5 %
Řízení646,2 %
Identifikace vozidla535,1 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
137×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
100×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
57×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
55×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
50×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
43×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
35×
8
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
32×

Na co se zaměřit u ročníku 2016

Závady, které technici u Opelu Insignie 2016 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,47×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 476 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.112 let1 233

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 834 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 125 kW15595,8 %169 900 Kč
1.6 Nafta 100 kW4397,2 %150 000 Kč

Cenový odhad

149 939
od Kč
168 800
medián Kč
185 098
do Kč

Při nájezdu kolem 178 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km227 000 Kč
150 000 km187 000 Kč
200 000 km157 000 Kč
250 000 km135 000 Kč
300 000 km111 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Insignie ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 168 800 Kč (při mediánovém nájezdu 178 315 km). Běžné rozpětí je od 149 939 do 185 098 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 204 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 133 375 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 227 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 111 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Insignie 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo69,9 % · 58 vozidel
  • Itálie9,6 % · 8 vozidel
  • Rakousko9,6 % · 8 vozidel
  • Belgie3,6 % · 3 vozidla
  • Francie2,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,6 % · 3 vozidla
  • země neurčena1,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,7 % · 878 prohlídek
  • Středočeský kraj30,0 % · 551 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,3 % · 410 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá37,7 % · 78 vozidel
  • Šedá24,6 % · 51 vozidel
  • Bílá17,9 % · 37 vozidel
  • Zelená9,7 % · 20 vozidel
  • Hnědá8,2 % · 17 vozidel
  • ostatní1,9 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
29,2 %
evidováno u 234 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 63,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,0 %EURO 5 · 1,8 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 799 vozů Opelu Insignie 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
72,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
85,2 %
vyvezeno 13,9 % · zaniklo 0,5 %

Jiné ročníky Opelu Insignie

Proklepněte konkrétní Opel Insignii 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.