Mitsubishi Outlander 2019
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 793 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 360 382 Kčmedián 401 637 Kčdo 448 720 Kč
Pro Mitsubishi Outlander ročníku 2019 eviduje registr 219 vozů. Aktivně jezdí 215 vozů (98,2 %), dovoz tvoří 26,0 % ročníku (57 vozů).
Jak ročník stárne
Mitsubishi Outlanderu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,5 % | 40 000 až 80 000 km |
| 6 let | 94,9 % | 60 000 až 110 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (62,1 %), 2.4 Benzín 99 kW (25,1 %), 2.0 Benzín+LPG 110 kW (7,8 %).
Barevně převládá bílá (23,7 %), druhá nejčastější je červená (21,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 793 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 67 648 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 613 až 98 515 km. To odpovídá asi 9 664 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 85 | 30,1 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 78 | 27,7 % |
| Obtěžování okolí | 69 | 24,5 % |
| Brzdové zařízení | 50 | 17,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 110 kW | 136 | 95,1 % | 400 000 Kč |
| 2.4 Benzín 99 kW | 55 | 93,4 % | 442 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 456 000 Kč |
| 100 000 km | 423 000 Kč |
| 150 000 km | 375 000 Kč |
| 200 000 km | 324 000 Kč |
| 250 000 km | 284 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mitsubishi Outlanderu ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 401 637 Kč (při mediánovém nájezdu 117 400 km). Běžné rozpětí je od 360 382 do 448 720 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 476 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 342 473 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 456 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 284 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mitsubishi Outlanderu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,2 % · 44 vozidel
- Švédsko7,0 % · 4 vozidla
- Francie5,3 % · 3 vozidla
- Itálie3,5 % · 2 vozidla
- Belgie1,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,6 % · 338 prohlídek
- Středočeský kraj28,0 % · 222 prohlídek
- Moravskoslezský kraj22,2 % · 176 prohlídek
- ostatní7,2 % · 57 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá23,7 % · 52 vozidel
- Červená21,5 % · 47 vozidel
- Hnědá17,8 % · 39 vozidel
- Šedá16,9 % · 37 vozidel
- Černá16,0 % · 35 vozidel
- ostatní4,1 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 63,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 712 vozů Mitsubishi Outlanderu 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.