Mitsubishi Outlander 2019
2.4 Benzín 99 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 199 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 385 000 Kčobvykle 442 000 Kčdo 487 000 Kč
V nabídce Mitsubishi Outlanderu ročníku 2019 obsadila motorizace 2.4 Benzín 99 kW druhá pozici: 55 vozů (25,1 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4B12;S61+Y61 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 90,7 % |
| 100-200 000 km | 93,2 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,4 % (199 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 95,3 %).
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Benzín 110 kW (95,1 %).
Rozložení kódů motoru
Z 55 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Mitsubishi Outlanderu 2019
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 482 000 Kč |
| 100 000 km | 464 000 Kč |
| 150 000 km | 415 000 Kč |
| 200 000 km | 363 000 Kč |
| 250 000 km | 316 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.4 Benzín 99 kW vychází při nájezdu kolem 117 000 km na přibližně 442 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 385 000 a 487 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 482 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 316 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).