Mitsubishi Outlander 2013

Evidováno
149
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
147 236 km
Dovezeno (63 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 999 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 163 958 Kčmedián 182 175 Kčdo 240 087 Kč

Pro Mitsubishi Outlander ročníku 2013 eviduje registr 149 vozů. Aktivně jezdí 139 vozů (93,3 %), dovoz tvoří 42,3 % ročníku (63 vozů).

Ročník 201393,9 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Mitsubishi Outlanderu 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 3,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky92,9 % -
6 let95,9 % -
8 let96,9 % -
10 let93,7 % -
12 let89,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Nafta 110 kW (63,1 %), 2.3 Nafta 132 kW (14,8 %), 2.0 Benzín 89 kW (8,7 %).

Barevně převládá bílá (24,2 %), druhá nejčastější je černá (22,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 999 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 147 236 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 105 237 až 192 018 km. To odpovídá asi 11 326 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (39,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku63533,8 %
Brzdové zařízení32817,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24513,0 %
Výhledy1809,6 %
Řízení1578,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1306,9 %
Obtěžování okolí1146,1 %
Identifikace vozidla904,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
247×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
232×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
143×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
121×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
103×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
85×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
51×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
49×

Na co se zaměřit u ročníku 2013

Závady, které technici u Mitsubishi Outlanderu 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,7×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,5×
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A1,41×
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1A1,38×
Povrchově odřená brzdová hadiceBrzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1A1,36×
Netěsnost nápravyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1A1,27×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 168 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.112 let2 292
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.113 let2 728
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let460
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let1 448
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.115 let584
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.116 let632

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 730 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
2.3 Nafta 110 kW9493,8 %181 904 Kč

Cenový odhad

163 958
od Kč
182 175
medián Kč
240 087
do Kč

Při nájezdu kolem 210 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km246 000 Kč
150 000 km212 000 Kč
200 000 km186 000 Kč
250 000 km162 000 Kč
300 000 km134 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mitsubishi Outlanderu ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 182 175 Kč (při mediánovém nájezdu 210 073 km). Běžné rozpětí je od 163 958 do 240 087 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 263 126 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 135 936 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 246 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 134 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Outlanderu 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo54,0 % · 34 vozidel
  • Nizozemsko20,6 % · 13 vozidel
  • Rakousko11,1 % · 7 vozidel
  • Francie6,3 % · 4 vozidla
  • Belgie3,2 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,2 % · 2 vozidla
  • země neurčena1,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,2 % · 396 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj30,8 % · 311 prohlídek
  • Středočeský kraj30,0 % · 303 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá24,2 % · 36 vozidel
  • Černá22,8 % · 34 vozidel
  • Šedá14,8 % · 22 vozidel
  • Modrá6,7 % · 10 vozidel
  • Oranžová6,7 % · 10 vozidel
  • ostatní24,8 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,4 %
evidováno u 317 vozů
ABS
30,0 %
evidováno u 155 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,6 %EURO 6 · 2,7 %EURO 4 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 516 vozů Mitsubishi Outlanderu 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
50,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
89,3 %
vyvezeno 9,1 % · zaniklo 1,0 %

Jiné ročníky Mitsubishi Outlanderu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.