Mitsubishi Outlander 2014

Evidováno
154
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
138 122 km
Dovezeno (46 ks)
30 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 995 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 176 404 Kčmedián 206 720 Kčdo 234 982 Kč

Ročník 2014 Mitsubishi Outlanderu má v českých registrech 154 vozů. V provozu zůstává 148 vozů (96,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 46 vozů (29,9 %).

Ročník 201494,4 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Mitsubishi Outlanderu 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,3 % -
6 let96,2 % -
8 let96,6 % -
10 let93,2 % -
12 let90,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Nafta 110 kW (70,1 %), 2.0 Benzín 89 kW (11,7 %), 2.3 Nafta 132 kW (8,4 %).

Nejčastější barva je bílá (33,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 995 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 138 122 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 96 528 až 181 950 km. To odpovídá asi 11 510 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (39,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku45029,4 %
Brzdové zařízení27417,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení19212,5 %
Obtěžování okolí18011,7 %
Výhledy1519,9 %
Řízení1228,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav936,1 %
Identifikace vozidla704,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
175×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
131×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
116×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
98×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
89×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
73×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
46×
8
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
40×

Na co se zaměřit u ročníku 2014

Závady, které technici u Mitsubishi Outlanderu 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,67×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 148 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let1 448

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 938 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.3 Nafta 110 kW10895,0 %200 000 Kč

Cenový odhad

176 404
od Kč
206 720
medián Kč
234 982
do Kč

Při nájezdu kolem 193 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km262 000 Kč
150 000 km226 000 Kč
200 000 km198 000 Kč
250 000 km174 000 Kč
300 000 km144 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mitsubishi Outlanderu ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 206 720 Kč (při mediánovém nájezdu 192 713 km). Běžné rozpětí je od 176 404 do 234 982 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 269 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 159 800 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 262 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 144 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Outlanderu 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,7 % · 21 vozidel
  • Nizozemsko30,4 % · 14 vozidel
  • Francie4,3 % · 2 vozidla
  • Itálie4,3 % · 2 vozidla
  • Belgie2,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země8,7 % · 4 vozidla
  • země neurčena4,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha39,3 % · 422 prohlídek
  • Středočeský kraj34,6 % · 372 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj26,1 % · 281 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá33,8 % · 52 vozidel
  • Šedá14,3 % · 22 vozidel
  • Černá13,6 % · 21 vozidel
  • Černá metalíza11,7 % · 18 vozidel
  • Červená4,5 % · 7 vozidel
  • ostatní22,1 % · 34 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
58,2 %
evidováno u 290 vozů
ABS
35,7 %
evidováno u 178 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 55,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,1 %EURO 6 · 2,2 %EURO 4 · 0,7 %

Jiné ročníky Mitsubishi Outlanderu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.