Mitsubishi Outlander 2017

2.3 Nafta 110 kW

Kód motoru: 4N14 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 300 cm³
Objem
5,6 l/100 km
Ø spotřeba
147 g/km
Ø CO₂
194 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 676 kg· rozvor 2 664 mm· délka 4 695 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
83
V provozu
83
Způsobilost na STK
92,5 %
STK kontrol
430

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 286 654 Kčmedián 309 900 Kčdo 338 778 Kč

2.3 Nafta 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Mitsubishi Outlanderu ročníku 2017. V registrech je evidováno 83 vozů (49,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4N14 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,5 %
Ročník celkem93,4 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,0 %
100-200 000 km88,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,5 % (430 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 93,4 %).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.3 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B5,15×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B4,34×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B3,0×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.18 let247
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.112 let317
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.812 let245
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.112 let2 292
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.113 let2 728
Zobrazit všech 7 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let1 448
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.115 let584

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 83 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

4N14
98,8 %82 ks
4J11
1,2 %1 ks

Další motorizace Mitsubishi Outlanderu 2017

Cenový odhad

286 654
od Kč
309 900
medián Kč
338 778
do Kč

Při nájezdu kolem 158 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km393 000 Kč
100 000 km351 000 Kč
150 000 km309 000 Kč
200 000 km275 000 Kč
250 000 km243 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.3 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 309 900 Kč (při typickém nájezdu 158 427 km). Běžné rozmezí je 286 654–338 778 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (315 932 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 393 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 243 000 Kč.

Jiné ročníky Mitsubishi Outlanderu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2017 2.3 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.