Mitsubishi Outlander 2017

2.0 Benzín 110 kW

Kód motoru: 4J11

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
152 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 523 kg· rozvor 2 670 mm· délka 4 695 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
41
V provozu
40
Způsobilost na STK
96,1 %
STK kontrol
155

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 155 prohlídek)

Cenový odhadod 304 506 Kčmedián 327 500 Kčdo 349 925 Kč

V nabídce Mitsubishi Outlanderu ročníku 2017 obsadila motorizace 2.0 Benzín 110 kW druhá pozici: 41 vozů (24,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4J11.

Tato motorizace96,1 %
Ročník celkem93,4 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,6 %
100-200 000 km91,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,1 % (155 prohlídek), tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 93,4 %).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Benzín 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B2,18×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 487 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.39 let106
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let1 448

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 594 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Mitsubishi Outlanderu 2017

Cenový odhad

304 506
od Kč
327 500
medián Kč
349 925
do Kč

Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km380 000 Kč
100 000 km345 000 Kč
150 000 km305 000 Kč
200 000 km262 000 Kč
250 000 km226 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 327 500 Kč (při typickém nájezdu 117 032 km). Běžné rozmezí je 304 506–349 925 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (315 932 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 380 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 226 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2017 je to datově nadprůměrná volba.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Mitsubishi Outlanderu

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2017 2.0 Benzín 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.