Mercedes-Benz Třída ML 2015
Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 520 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Mercedes-Benz Třídu ML ročníku 2015 eviduje registr 77 vozů. Aktivně jezdí 75 vozů (97,4 %), dovoz tvoří 18,2 % ročníku (14 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (81,8 %), 2.1 Nafta 150 kW (11,7 %), 3.0 Benzín 245 kW (6,5 %).
Barevně převládá šedá (28,6 %), druhá nejčastější je černá (27,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 520 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 133 086 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 90 186 až 184 759 km. To odpovídá asi 12 099 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 190 kW | 63 | 98,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy ML 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo64,3 % · 9 vozidel
- Slovensko14,3 % · 2 vozidla
- Francie7,1 % · 1 vozidlo
- Itálie7,1 % · 1 vozidlo
- Lucembursko7,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha50,7 % · 297 prohlídek
- Středočeský kraj25,1 % · 147 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,2 % · 142 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá28,6 % · 22 vozidel
- Černá27,3 % · 21 vozidel
- Bílá24,7 % · 19 vozidel
- Hnědá11,7 % · 9 vozidel
- Červená3,9 % · 3 vozidla
- ostatní3,9 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Třídy ML k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu ML 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.