Mercedes-Benz Třída ML 2014

Evidováno
139
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
137 971 km
Dovezeno (32 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 1 075 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu ML ročníku 2014 eviduje registr 139 vozů. Aktivně jezdí 134 vozů (96,4 %), dovoz tvoří 23,0 % ročníku (32 vozů).

Ročník 201497,8 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy ML 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,6 % -
6 let96,1 % -
8 let100,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (87,8 %), 2.1 Nafta 150 kW (12,2 %).

Nejčastější barva je černá (30,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 075 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 137 971 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 95 672 až 181 253 km. To odpovídá asi 11 498 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (49,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy9132,4 %
Identifikace vozidla7827,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6222,1 %
Podvozek a části připevněné k podvozku5017,8 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
61×
2
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
38×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
34×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
25×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
16×
7
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
11×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
10×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 509 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW12297,7 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy ML 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,0 % · 24 vozidel
  • Slovensko6,3 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,1 % · 1 vozidlo
  • Itálie3,1 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko3,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena3,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha49,1 % · 577 prohlídek
  • Středočeský kraj25,6 % · 301 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,2 % · 296 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá30,9 % · 43 vozidel
  • Šedá25,9 % · 36 vozidel
  • Bílá22,3 % · 31 vozidel
  • Hnědá11,5 % · 16 vozidel
  • Červená3,6 % · 5 vozidel
  • ostatní5,8 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
50,8 %
evidováno u 240 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 89,5 %EURO 5 · 10,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2014 patří u Třídy ML k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy ML

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu ML 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.