Mercedes-Benz Třída ML 2013
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 1 515 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2013 Mercedes-Benz Třídy ML má v českých registrech 193 vozů. V provozu zůstává 183 vozů (94,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 56 vozů (29,0 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy ML 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,1 % | - |
| 6 let | 97,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (84,5 %), 2.1 Nafta 150 kW (7,3 %), 3.5 Benzín 225 kW (4,1 %).
Nejčastější barva je černá (30,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 515 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 709 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 100 809 až 196 805 km. To odpovídá asi 11 208 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 151 | 20,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 121 | 16,4 % |
| Identifikace vozidla | 111 | 15,1 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 99 | 13,5 % |
| Brzdové zařízení | 83 | 11,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 60 | 8,2 % |
| Obtěžování okolí | 57 | 7,7 % |
| Řízení | 54 | 7,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 190 kW | 163 | 97,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy ML 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 42 vozidel
- Rakousko7,1 % · 4 vozidla
- Slovensko5,4 % · 3 vozidla
- Itálie3,6 % · 2 vozidla
- Belgie1,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,4 % · 3 vozidla
- země neurčena1,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,7 % · 830 prohlídek
- Středočeský kraj29,7 % · 517 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,6 % · 394 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá30,6 % · 59 vozidel
- Bílá25,4 % · 49 vozidel
- Šedá23,3 % · 45 vozidel
- Hnědá9,3 % · 18 vozidel
- Šedá základní3,1 % · 6 vozidel
- ostatní8,3 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 617 vozů Mercedes-Benz Třídy ML 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Třídy ML k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu ML 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.