Mercedes-Benz Třída E 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 761 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 638 000 Kčmedián 750 000 Kčdo 995 788 Kč
Ročník 2020 Mercedes-Benz Třídy E má v českých registrech 214 vozů. V provozu zůstává 188 vozů (87,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 122 vozů (57,0 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy E 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | 50 000 až 100 000 km |
| 6 let | 96,8 % | 70 000 až 150 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 143 kW (64,5 %), 2.0 Benzín 145 kW (9,3 %), 2.9 Nafta 250 kW (9,3 %).
Nejčastější barva je černá (36,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 761 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 42,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 62 931 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 315 až 101 836 km. To odpovídá asi 10 488 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (52,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (57,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 143 kW | 138 | 97,9 % | 675 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 121 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 884 000 Kč |
| 100 000 km | 792 000 Kč |
| 150 000 km | 683 000 Kč |
| 200 000 km | 581 000 Kč |
| 250 000 km | 535 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy E ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 750 000 Kč (při mediánovém nájezdu 120 944 km). Běžné rozpětí je od 638 000 do 995 788 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 522 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 525 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 884 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 535 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy E 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo80,3 % · 98 vozidel
- Dánsko5,7 % · 7 vozidel
- Belgie4,1 % · 5 vozidel
- Francie2,5 % · 3 vozidla
- Švédsko2,5 % · 3 vozidla
- ostatní země4,9 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha52,3 % · 551 prohlídek
- Středočeský kraj29,1 % · 306 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,6 % · 196 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá36,3 % · 78 vozidel
- Šedá31,2 % · 67 vozidel
- Bílá20,0 % · 43 vozidel
- Modrá8,8 % · 19 vozidel
- Červená3,7 % · 8 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 53,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 057 vozů Mercedes-Benz Třídy E 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Třídy E k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu E 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.