Mercedes-Benz Třída E 2023

Evidováno
88
Způsobilost na STK
99,5 %
Ø nájezd (medián)
17 834 km
Dovezeno (34 ks)
39 %

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 191 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 035 105 Kčmedián 1 229 999 Kčdo 1 724 975 Kč

Pro Mercedes-Benz Třídu E ročníku 2023 eviduje registr 88 vozů. Aktivně jezdí 77 vozů (87,5 %), dovoz tvoří 38,6 % ročníku (34 vozů).

Ročník 202399,5 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (35,2 %), 2.0 Nafta 147 kW (22,7 %), 2.9 Nafta 243 kW (12,5 %).

Nejčastější barva je šedá (39,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 191 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy o 4,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 834 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 11 690 až 29 938 km. To odpovídá asi 5 945 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (38,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
2
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
1×
3
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
1×
Zobrazit další 4 závady
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
5
Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.1.1.2
1×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
7
Některá část systému zavěšení kol (např. ramena) je poškozená, popraskaná nebo nadměrně zkorodovaná.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.2.2
1×

Cenový odhad

1 035 105
od Kč
1 229 999
medián Kč
1 724 975
do Kč

Při nájezdu kolem 45 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 299 000 Kč
50 000 km1 200 000 Kč
75 000 km1 109 000 Kč
100 000 km1 032 000 Kč
125 000 km941 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy E ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 229 999 Kč (při mediánovém nájezdu 45 000 km). Běžné rozpětí je od 1 035 105 do 1 724 975 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 789 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 861 100 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 299 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 941 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy E 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo76,5 % · 26 vozidel
  • Švédsko5,9 % · 2 vozidla
  • Belgie2,9 % · 1 vozidlo
  • Francie2,9 % · 1 vozidlo
  • Rumunsko2,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,9 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,4 % · 102 prohlídek
  • Středočeský kraj25,7 % · 49 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,7 % · 28 prohlídek
  • ostatní6,3 % · 12 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá38,9 % · 35 vozidel
  • Černá35,6 % · 32 vozidel
  • Bílá12,2 % · 11 vozidel
  • Modrá10,0 % · 9 vozidel
  • Červená3,3 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,9 %
evidováno u 126 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,9 %EURO 2 · 0,3 %EURO 1 · 0,3 %EURO 5 · 0,3 %EURO 4 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Třídy E k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy E

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu E 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.