Mercedes-Benz Třída B 2013
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 1 072 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 187 500 Kčmedián 219 000 Kčdo 234 900 Kč
Mercedes-Benz Třída B ročníku 2013 má v ČR 158 vozů. V provozu jich zůstává 146 vozů (92,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 32,9 % (52 vozů).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy B 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 3,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,2 % | - |
| 6 let | 98,5 % | - |
| 8 let | 97,6 % | - |
| 10 let | 97,2 % | - |
| 12 let | 95,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Nafta 80 kW (38,0 %), 1.6 Benzín 90 kW (26,6 %), 1.8 Nafta 100 kW (15,8 %).
Barevně převládá bílá (29,7 %), druhá nejčastější je šedá (27,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 072 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 103 730 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 377 až 154 789 km. To odpovídá asi 7 979 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (42,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 200 | 33,6 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 137 | 23,0 % |
| Výhledy | 111 | 18,7 % |
| Brzdové zařízení | 92 | 15,5 % |
| Identifikace vozidla | 55 | 9,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2013
Závady, které technici u Mercedes-Benz Třídy B 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,27× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 13 let | 1 172 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Nafta 80 kW | 60 | 99,3 % | 209 000 Kč |
| 1.6 Benzín 90 kW | 42 | 97,5 % | 200 889 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 169 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 337 000 Kč |
| 100 000 km | 277 000 Kč |
| 150 000 km | 231 000 Kč |
| 200 000 km | 195 000 Kč |
| 250 000 km | 172 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy B ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 219 000 Kč (při mediánovém nájezdu 169 125 km). Běžné rozpětí je od 187 500 do 234 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 258 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 159 900 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 337 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 172 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy B 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo67,3 % · 35 vozidel
- Belgie9,6 % · 5 vozidel
- Francie5,8 % · 3 vozidla
- Itálie3,8 % · 2 vozidla
- Rakousko3,8 % · 2 vozidla
- ostatní země9,6 % · 5 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,4 % · 516 prohlídek
- Jihomoravský kraj31,6 % · 384 prohlídek
- Středočeský kraj26,0 % · 316 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,7 % · 47 vozidel
- Šedá27,2 % · 43 vozidel
- Černá16,5 % · 26 vozidel
- Červená11,4 % · 18 vozidel
- Šedá základní4,4 % · 7 vozidel
- ostatní10,8 % · 17 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 47,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 680 vozů Mercedes-Benz Třídy B 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Třídy B k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu B 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.