Mercedes-Benz Třída B 2017

Evidováno
86
Způsobilost na STK
98,5 %
Ø nájezd (medián)
46 842 km
Dovezeno (17 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 531 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 242 500 Kčmedián 276 000 Kčdo 312 500 Kč

Pro Mercedes-Benz Třídu B ročníku 2017 eviduje registr 86 vozů. Aktivně jezdí 82 vozů (95,3 %), dovoz tvoří 19,8 % ročníku (17 vozů).

Ročník 201798,5 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy B 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,6 % -
6 let98,0 % -
8 let97,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 80 kW (48,8 %), 1.6 Benzín 90 kW (25,6 %), 2.1 Nafta 100 kW (18,6 %).

Nejčastější barva je bílá (36,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 531 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2016 (97,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 46 842 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 649 až 86 451 km. To odpovídá asi 5 205 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (62,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
58×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
20×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
13×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
7×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2
5×
6
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
5×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
5×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
5×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 80 kW4299,2 %264 900 Kč

Cenový odhad

242 500
od Kč
276 000
medián Kč
312 500
do Kč

Při nájezdu kolem 141 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km352 000 Kč
100 000 km315 000 Kč
150 000 km267 000 Kč
200 000 km234 000 Kč
250 000 km202 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy B ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 276 000 Kč (při mediánovém nájezdu 140 586 km). Běžné rozpětí je od 242 500 do 312 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 385 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 227 900 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 352 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 202 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy B 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo76,5 % · 13 vozidel
  • Francie5,9 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko5,9 % · 1 vozidlo
  • Švédsko5,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha62,2 % · 634 prohlídek
  • Středočeský kraj25,4 % · 259 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,4 % · 126 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá33,0 % · 31 vozidel
  • Černá27,7 % · 26 vozidel
  • Šedá26,6 % · 25 vozidel
  • Červená6,4 % · 6 vozidel
  • Modrá6,4 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,6 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,4 %EURO 5 · 1,6 %

Majitelé a osud v registru

Z 544 vozů Mercedes-Benz Třídy B 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
82,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
58,8 %
vyvezeno 40,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u Třídy B k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy B

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu B 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.