Mercedes-Benz Třída B 2016

Evidováno
100
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
61 515 km
Dovezeno (16 ks)
16 %

Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 669 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 219 000 Kčmedián 257 500 Kčdo 289 000 Kč

Ročník 2016 Mercedes-Benz Třídy B má v českých registrech 100 vozů. V provozu zůstává 96 vozů (96,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (16,0 %).

Ročník 201697,3 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy B 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 4,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,3 % -
6 let98,8 % -
8 let95,8 % -
10 let94,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 80 kW (54,0 %), 1.6 Benzín 90 kW (28,0 %), 2.1 Nafta 100 kW (11,0 %).

Nejčastější barva je bílá (38,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 669 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 61 515 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 376 až 98 866 km. To odpovídá asi 6 151 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (56,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13463,2 %
Výhledy7836,8 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
95×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
62×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
14×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2
13×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
8
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
8×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 114 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 80 kW5496,1 %264 999 Kč

Cenový odhad

219 000
od Kč
257 500
medián Kč
289 000
do Kč

Při nájezdu kolem 154 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km354 000 Kč
100 000 km309 000 Kč
150 000 km259 000 Kč
200 000 km227 000 Kč
250 000 km197 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy B ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 257 500 Kč (při mediánovém nájezdu 153 804 km). Běžné rozpětí je od 219 000 do 289 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 300 589 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 163 500 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 354 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 197 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy B 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo87,5 % · 14 vozidel
  • Belgie6,3 % · 1 vozidlo
  • Francie6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,0 % · 673 prohlídek
  • Středočeský kraj25,6 % · 308 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,3 % · 220 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá34,9 % · 38 vozidel
  • Šedá27,5 % · 30 vozidel
  • Černá23,9 % · 26 vozidel
  • Červená11,0 % · 12 vozidel
  • Hnědá2,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
10,6 %
evidováno u 66 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 95,8 %EURO 5 · 3,9 %EURO 4 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 621 vozů Mercedes-Benz Třídy B 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
83,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
64,4 %
vyvezeno 33,0 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy B

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu B 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.