Mercedes-Benz Třída B 2020

Evidováno
75
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
32 919 km
Dovezeno (11 ks)
15 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 276 prohlídek)

Cenový odhadod 359 000 Kčmedián 399 944 Kčdo 470 000 Kč

Pro Mercedes-Benz Třídu B ročníku 2020 eviduje registr 75 vozů. Aktivně jezdí 70 vozů (93,3 %), dovoz tvoří 14,7 % ročníku (11 vozů).

Ročník 202098,5 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy B 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,7 % -
6 let98,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 100 kW (26,7 %), 2.0 Nafta 110 kW (24,0 %), 1.5 Nafta 85 kW (22,7 %).

Nejčastější barva je bílá (40,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 276 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 32 919 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 375 až 63 412 km. To odpovídá asi 5 486 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (14,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
13×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
3×
3
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
2×
5
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
2×
6
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
7
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
2×
8
Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí:
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.2
2×

Cenový odhad

359 000
od Kč
399 944
medián Kč
470 000
do Kč

Při nájezdu kolem 81 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km450 000 Kč
50 000 km416 000 Kč
75 000 km405 000 Kč
100 000 km390 000 Kč
125 000 km360 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy B ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 944 Kč (při mediánovém nájezdu 81 000 km). Běžné rozpětí je od 359 000 do 470 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 569 235 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 340 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 450 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 360 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy B 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,6 % · 7 vozidel
  • Chorvatsko18,2 % · 2 vozidla
  • Dánsko9,1 % · 1 vozidlo
  • Itálie9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha57,4 % · 237 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,7 % · 106 prohlídek
  • Středočeský kraj16,9 % · 70 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá39,0 % · 30 vozidel
  • Černá20,8 % · 16 vozidel
  • Šedá19,5 % · 15 vozidel
  • Modrá11,7 % · 9 vozidel
  • Červená9,1 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,4 %
evidováno u 50 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u Třídy B k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy B

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu B 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.