Mercedes-Benz Třída B 2019
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 576 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 368 500 Kčmedián 430 000 Kčdo 480 000 Kč
Mercedes-Benz Třída B ročníku 2019 má v ČR 134 vozů. V provozu jich zůstává 119 vozů (88,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 14,9 % (20 vozů).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy B 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 2,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | - |
| 6 let | 95,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (27,6 %), 1.3 Benzín 100 kW (24,6 %), 1.3 Benzín 120 kW (20,1 %).
Nejčastější barva je bílá (44,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 576 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 48,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 36 245 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 23 969 až 64 889 km. To odpovídá asi 5 178 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (59,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (14,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 93 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 458 000 Kč |
| 75 000 km | 443 000 Kč |
| 100 000 km | 429 000 Kč |
| 125 000 km | 394 000 Kč |
| 150 000 km | 364 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy B ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 430 000 Kč (při mediánovém nájezdu 92 626 km). Běžné rozpětí je od 368 500 do 480 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 518 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 290 400 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 458 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 364 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy B 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo85,0 % · 17 vozidel
- Rakousko5,0 % · 1 vozidlo
- Slovensko5,0 % · 1 vozidlo
- Švédsko5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha59,9 % · 442 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,0 % · 162 prohlídek
- Středočeský kraj18,2 % · 134 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá41,3 % · 59 vozidel
- Šedá28,7 % · 41 vozidel
- Modrá11,9 % · 17 vozidel
- Černá9,1 % · 13 vozidel
- Červená9,1 % · 13 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 580 vozů Mercedes-Benz Třídy B 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Třídy B k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu B 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.