Ford S-Max 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 489 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 358 748 Kčmedián 395 000 Kčdo 449 731 Kč
Pro Ford S-Max ročníku 2020 eviduje registr 192 vozů. Aktivně jezdí 192 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 58,3 % ročníku (112 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu S-Max 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,7 % | 50 000 až 110 000 km |
| 6 let | 97,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (47,4 %), 2.0 Nafta 140 kW (46,4 %), 2.0 Nafta 177 kW (4,7 %).
Nejčastější barva je šedá (31,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 489 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 107 673 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 70 018 až 145 315 km. To odpovídá asi 17 946 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (58,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 91 | 98,5 % | 399 150 Kč |
| 2.0 Nafta 140 kW | 89 | 97,1 % | 389 216 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 147 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 512 000 Kč |
| 100 000 km | 448 000 Kč |
| 150 000 km | 386 000 Kč |
| 200 000 km | 324 000 Kč |
| 250 000 km | 278 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford S-Max ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 395 000 Kč (při mediánovém nájezdu 147 000 km). Běžné rozpětí je od 358 748 do 449 731 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 510 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 321 302 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 512 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 278 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu S-Max 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo83,0 % · 93 vozidel
- Belgie6,3 % · 7 vozidel
- Dánsko5,4 % · 6 vozidel
- Itálie2,7 % · 3 vozidla
- Lucembursko0,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena0,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,2 % · 267 prohlídek
- Středočeský kraj32,0 % · 202 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,8 % · 163 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá31,6 % · 61 vozidel
- Bílá25,9 % · 50 vozidel
- Modrá19,7 % · 38 vozidel
- Černá13,5 % · 26 vozidel
- Červená9,3 % · 18 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 88,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 688 vozů Fordu S-Max 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u S-Max k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford S-Max 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.