Ford S-Max 2015

Evidováno
160
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
154 673 km
Dovezeno (96 ks)
60 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 1 003 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 163 682 Kčmedián 230 000 Kčdo 264 717 Kč

Pro Ford S-Max ročníku 2015 eviduje registr 160 vozů. Aktivně jezdí 156 vozů (97,5 %), dovoz tvoří 60,0 % ročníku (96 vozů).

Ročník 201595,8 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu S-Max 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let95,7 %100 000 až 180 000 km
8 let95,6 %130 000 až 200 000 km
10 let93,8 %150 000 až 230 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (33,8 %), 2.0 Nafta 132 kW (23,1 %), 2.0 Nafta 103 kW (15,0 %).

Nejčastější barva je šedá (34,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 003 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 154 673 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 114 102 až 196 950 km. To odpovídá asi 14 061 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (40,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (60,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku27925,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24922,7 %
Brzdové zařízení18616,9 %
Výhledy12311,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav888,0 %
Řízení666,0 %
Identifikace vozidla555,0 %
Obtěžování okolí524,7 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
140×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
123×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
104×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
90×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
75×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
48×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
36×
8
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
24×

Na co se zaměřit u ročníku 2015

Závady, které technici u Fordu S-Max 2015 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,34×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 419 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let5 471

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 920 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2015

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW5497,2 %191 358 Kč

Cenový odhad

163 682
od Kč
230 000
medián Kč
264 717
do Kč

Při nájezdu kolem 196 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km308 000 Kč
150 000 km264 000 Kč
200 000 km223 000 Kč
250 000 km188 000 Kč
300 000 km151 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford S-Max ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 230 000 Kč (při mediánovém nájezdu 196 000 km). Běžné rozpětí je od 163 682 do 264 717 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 315 066 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 149 960 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 308 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 151 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu S-Max 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo74,0 % · 71 vozidel
  • Belgie8,3 % · 8 vozidel
  • Itálie5,2 % · 5 vozidel
  • Francie3,1 % · 3 vozidla
  • Slovensko2,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,3 % · 6 vozidel
  • země neurčena1,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha40,1 % · 517 prohlídek
  • Středočeský kraj30,2 % · 389 prohlídek
  • Jihomoravský kraj29,7 % · 382 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá34,4 % · 55 vozidel
  • Bílá25,6 % · 41 vozidel
  • Černá23,8 % · 38 vozidel
  • Modrá6,9 % · 11 vozidel
  • Červená3,8 % · 6 vozidel
  • ostatní5,6 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
45,0 %
evidováno u 276 vozů
ABS
8,6 %
evidováno u 53 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 56,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 65,7 %EURO 5 · 34,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 614 vozů Fordu S-Max 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
47,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,1 %
vyvezeno 5,5 % · zaniklo 0,2 %

Jiné ročníky Fordu S-Max

Proklepněte konkrétní Ford S-Max 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.