Ford S-Max 2018

2.0 Nafta 140 kW

Kód motoru: BCCC

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
140 kW
Výkon (190 k)
~2 000 cm³
Objem
5,6 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
208 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 937 kg· rozvor 2 850 mm· délka 4 833 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
41
V provozu
41
Způsobilost na STK
98,0 %
STK kontrol
151

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 151 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 279 000 Kčmedián 325 000 Kčdo 369 974 Kč

V nabídce Fordu S-Max ročníku 2018 obsadila motorizace 2.0 Nafta 140 kW třetí pozici: 41 vozů (20,1 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem BCCC.

Tato motorizace98,0 %
Ročník celkem97,4 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km97,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,0 % (151 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,4 %).

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,6 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 265 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Fordu S-Max 2018

Cenový odhad

279 000
od Kč
325 000
medián Kč
369 974
do Kč

Při nájezdu kolem 179 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km410 000 Kč
150 000 km354 000 Kč
200 000 km302 000 Kč
250 000 km257 000 Kč
300 000 km206 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 325 000 Kč (při typickém nájezdu 178 955 km). Běžné rozmezí je 279 000–369 974 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (308 759 Kč) je tato motorizace o 5 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 410 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 206 000 Kč.

Jiné ročníky Fordu S-Max

Proklepněte konkrétní Ford S-Max 2018 2.0 Nafta 140 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.