Ford S-Max 2018

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: T7CL · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
136 g/km
Ø CO₂
197 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 809 kg· rozvor 2 833 mm· délka 4 829 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
94
V provozu
92
Způsobilost na STK
97,6 %
STK kontrol
329

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 329 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 257 180 Kčmedián 299 900 Kčdo 337 719 Kč

2.0 Nafta 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Fordu S-Max ročníku 2018. V registrech je evidováno 94 vozů (46,1 % ročníku).

Tato motorizace97,6 %
Ročník celkem97,4 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,6 %
100-200 000 km97,6 %
200-300 000 km94,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,6 % (329 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,4 %).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,8×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,45×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 717 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let5 471
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 689
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 290

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 94 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

T7CL
57,4 %54 ks
YMCB
42,6 %40 ks

Další motorizace Fordu S-Max 2018

Cenový odhad

257 180
od Kč
299 900
medián Kč
337 719
do Kč

Při nájezdu kolem 176 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km370 000 Kč
150 000 km322 000 Kč
200 000 km269 000 Kč
250 000 km228 000 Kč
300 000 km184 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 299 900 Kč (při typickém nájezdu 176 000 km). Běžné rozmezí je 257 180–337 719 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (308 759 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 370 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 184 000 Kč.

Jiné ročníky Fordu S-Max

Proklepněte konkrétní Ford S-Max 2018 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.