Fiat Punto 2013
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 1 039 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 48 500 Kčmedián 58 325 Kčdo 85 891 Kč
Fiat Punto ročníku 2013 má v ČR 145 vozů. V provozu jich zůstává 134 vozů (92,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 12,4 % (18 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Punto 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | 20 000 až 60 000 km |
| 6 let | 95,3 % | - |
| 8 let | 93,6 % | - |
| 10 let | 94,7 % | - |
| 12 let | 91,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 51 kW (59,3 %), 1.4 Benzín 57 kW (18,6 %), 1.2 Benzín+LPG 51 kW (9,7 %).
Nejčastější barva je bílá (36,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 039 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 75 792 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 277 až 113 386 km. To odpovídá asi 5 830 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (37,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Podíl dovozů (12,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 671 | 37,2 % |
| Brzdové zařízení | 376 | 20,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 264 | 14,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 144 | 8,0 % |
| Identifikace vozidla | 110 | 6,1 % |
| Řízení | 88 | 4,9 % |
| Výhledy | 88 | 4,9 % |
| Obtěžování okolí | 63 | 3,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2013
Závady, které technici u Fiatu Punto 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1 | A | 2,28× |
| Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1 | A | 2,18× |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémuPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1 | A | 1,82× |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1 | A | 1,35× |
| Poškozené písmo registrační značkyIdentifikace vozidla · kód 0.1.3.1 | A | 1,32× |
| Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1 | A | 1,26× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 18 let | 3 037 |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.1 | 18 let | 4 766 |
| Poškozené písmo registrační značkykód 0.1.3.1 | 18 let | 1 933 |
| Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.1 | 19 let | 3 596 |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 19 let | 4 082 |
Zobrazit všech 6 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.1 | 20 let | 2 473 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 51 kW | 86 | 96,1 % | 55 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 137 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 77 000 Kč |
| 100 000 km | 64 000 Kč |
| 150 000 km | 56 000 Kč |
| 200 000 km | 46 000 Kč |
| 250 000 km | 36 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Punto ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 58 325 Kč (při mediánovém nájezdu 137 252 km). Běžné rozpětí je od 48 500 do 85 891 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 131 909 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 42 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 77 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 36 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Punto 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,4 % · 8 vozidel
- Rakousko27,8 % · 5 vozidel
- Belgie5,6 % · 1 vozidlo
- Dánsko5,6 % · 1 vozidlo
- Francie5,6 % · 1 vozidlo
- ostatní země11,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha37,4 % · 389 prohlídek
- Středočeský kraj37,2 % · 386 prohlídek
- Jihočeský kraj24,2 % · 251 prohlídek
- ostatní1,3 % · 13 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá36,6 % · 53 vozidel
- Modrá9,0 % · 13 vozidel
- Černá6,9 % · 10 vozidel
- Červená6,9 % · 10 vozidel
- Červená metalíza6,9 % · 10 vozidel
- ostatní33,8 % · 49 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 705 vozů Fiatu Punto 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Punto k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Fiat Punto 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.