Fiat Punto 2013
1.2 Benzín 51 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 604 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 54 500 Kčmedián 55 000 Kčdo 72 995 Kč
První nejpočetnější motorizace u Fiatu Punto ročníku 2013 je 1.2 Benzín 51 kW - registr eviduje 86 vozů (59,3 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 169A4000.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,2 % |
| 100-200 000 km | 93,6 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,1 % (604 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 95,0 %).
Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 51 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1 | A | 2,05× |
| Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1 | A | 1,8× |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémuPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1 | A | 1,72× |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1 | A | 1,49× |
| Poškozené písmo registrační značkyIdentifikace vozidla · kód 0.1.3.1 | A | 1,41× |
| Chybné natočení potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3 | A | 1,33× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 18 let | 3 037 |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.1 | 18 let | 4 766 |
| Poškozené písmo registrační značkykód 0.1.3.1 | 18 let | 1 933 |
| Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.1 | 19 let | 3 596 |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 19 let | 4 082 |
Zobrazit všech 7 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.3 | 19 let | 2 196 |
| Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.1 | 20 let | 2 473 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 73 000 Kč |
| 100 000 km | 61 000 Kč |
| 150 000 km | 52 000 Kč |
| 200 000 km | 43 000 Kč |
| 250 000 km | 33 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 51 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 55 000 Kč (při typickém nájezdu 135 503 km). Běžné rozmezí je 54 500–72 995 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2013 (58 325 Kč) je tato motorizace o 6 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 73 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 33 000 Kč.