Fiat Punto 2014
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 393 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 79 000 Kčmedián 96 416 Kčdo 99 000 Kč
Fiat Punto ročníku 2014 má v ČR 59 vozů. V provozu jich zůstává 58 vozů (98,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 11,9 % (7 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Punto 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,2 % | - |
| 6 let | 96,4 % | - |
| 8 let | 95,6 % | - |
| 10 let | 92,2 % | - |
| 12 let | 89,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 51 kW (44,1 %), 1.4 Benzín 57 kW (25,4 %), 1.4 Benzín+LPG 57 kW (13,6 %).
Barevně převládá bílá (25,4 %), druhá nejčastější je červená (13,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 393 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 77 806 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 47 153 až 116 487 km. To odpovídá asi 6 484 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (38,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (11,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 183 | 29,1 % |
| Brzdové zařízení | 135 | 21,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 129 | 20,5 % |
| Řízení | 66 | 10,5 % |
| Obtěžování okolí | 59 | 9,4 % |
| Výhledy | 57 | 9,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 116 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 123 000 Kč |
| 100 000 km | 101 000 Kč |
| 150 000 km | 89 000 Kč |
| 200 000 km | 73 000 Kč |
| 250 000 km | 57 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Fiat Punto ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 96 416 Kč (při mediánovém nájezdu 115 800 km). Běžné rozpětí je od 79 000 do 99 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 99 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 78 600 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 123 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 57 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fiatu Punto 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo42,9 % · 3 vozidla
- Rakousko28,6 % · 2 vozidla
- Belgie14,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha38,7 % · 194 prohlídek
- Středočeský kraj35,9 % · 180 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,3 % · 127 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,4 % · 15 vozidel
- Červená13,6 % · 8 vozidel
- Šedá metalíza10,2 % · 6 vozidel
- Červená metalíza8,5 % · 5 vozidel
- Šedá8,5 % · 5 vozidel
- ostatní33,9 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u Punto k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Fiat Punto 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.