Dacia Duster 2019
1.0 Benzín 74 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 143 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 155 988 Kčmedián 235 000 Kčdo 262 806 Kč
Šestá nejpočetnější motorizace u Dacie Dusteru ročníku 2019 je 1.0 Benzín 74 kW - registr eviduje 44 vozů (2,5 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H4D B4.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 98,6 % (143 prohlídek), tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 96,0 %).
Plnou způsobilost mělo 98,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.3 Benzín 110 kW (98,1 %).
Další motorizace Dacie Dusteru 2019
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 58 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 262 000 Kč |
| 50 000 km | 240 000 Kč |
| 75 000 km | 226 000 Kč |
| 100 000 km | 217 000 Kč |
| 125 000 km | 204 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.0 Benzín 74 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 235 000 Kč (při typickém nájezdu 58 064 km). Běžné rozmezí je 155 988–262 806 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2019 (275 500 Kč) je tato motorizace o 15 % níže.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 262 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 204 000 Kč.
Doporučení
V ročníku 2019 je to datově bezpečnější varianta.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).