Dacia Duster 2026
Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 440 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 496 170 Kčmedián 536 986 Kčdo 611 452 Kč
V roce 2026 eviduje registr Dacie Dusteru 386 vozů. V provozu jich zůstává 377 vozů (97,7 %); ze zahraničí dovezeno 1 vůz (0,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín+LPG 84 kW (33,2 %), 1.8 Benzín 80 kW (17,9 %), 1.2 Benzín+LPG 103 kW (16,3 %).
Nejčastější barva je šedá (32,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 440 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy o 4,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2025 (98,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je 2 021 km, běžně v rozmezí 664 až 4 058 km.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,4 %), pak následují Plzeňský kraj a Ústecký kraj.
Podíl dovozů (0,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2026
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín+LPG 84 kW | 128 | 99,2 % | 473 800 Kč |
| 1.8 Benzín 80 kW | 69 | 100,0 % | 539 000 Kč |
| 1.2 Benzín+LPG 103 kW | 63 | 98,6 % | 541 350 Kč |
| 1.2 Benzín 103 kW | 61 | 100,0 % | 549 900 Kč |
| 1.2 Benzín 96 kW | 43 | 100,0 % | 544 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 529 000 Kč |
| 50 000 km | 500 000 Kč |
| 75 000 km | 460 000 Kč |
| 100 000 km | 448 000 Kč |
| 125 000 km | 374 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Dacia Dusteru ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 536 986 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 496 170 do 611 452 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 654 472 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 460 800 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 529 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 374 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Dacie Dusteru 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj8,9 % · 39 prohlídek
- Plzeňský kraj6,1 % · 27 prohlídek
- Ústecký kraj4,1 % · 18 prohlídek
- ostatní80,9 % · 356 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá32,9 % · 127 vozidel
- Hnědá22,5 % · 87 vozidel
- Bílá21,8 % · 84 vozidel
- Zelená20,2 % · 78 vozidel
- Černá2,6 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 210 vozů Dacie Dusteru 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2026 patří u Dusteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Dacii Duster 2026
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.