Citroën C4 2025
1.2 Benzín 74 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 92 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 371 756 Kčmedián 392 364 Kčdo 419 498 Kč
V nabídce Citroënu C4 ročníku 2025 obsadila motorizace 1.2 Benzín 74 kW druhá pozici: 53 vozů (19,3 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN05 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,7 % (92 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2025 (ročník průměrně 98,4 %).
Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.2 Benzín 96 kW (98,5 %).
Rozložení kódů motoru
Z 53 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C4 2025
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 9 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 370 000 Kč |
| 50 000 km | 342 000 Kč |
| 75 000 km | 321 000 Kč |
| 100 000 km | 278 000 Kč |
| 125 000 km | 237 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 74 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 392 364 Kč (při typickém nájezdu 8 594 km). Běžné rozmezí je 371 756–419 498 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2025 (478 394 Kč) je tato motorizace o 18 % níže.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 370 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 237 000 Kč.