Citroën C4 2021

1.2 Benzín 96 kW

Kód motoru: HN05 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
96 kW
Výkon (131 k)
~1 200 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
124 g/km
Ø CO₂
206 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 330 kg· rozvor 2 670 mm· délka 4 355 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
183
V provozu
180
Způsobilost na STK
98,2 %
STK kontrol
451

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 451 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 300 000 Kčmedián 321 062 Kčdo 359 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2021 je 1.2 Benzín 96 kW - registr eviduje 183 vozů (82,1 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN05 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace98,2 %
Ročník celkem98,3 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,2 % (451 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2021 (ročník průměrně 98,3 %).

Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 538 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 183 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

HN05
99,5 %182 ks
YH01
0,5 %1 ks

Cenový odhad

300 000
od Kč
321 062
medián Kč
359 000
do Kč

Při nájezdu kolem 74 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km366 000 Kč
50 000 km341 000 Kč
75 000 km320 000 Kč
100 000 km301 000 Kč
125 000 km281 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 96 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 321 062 Kč (při typickém nájezdu 73 528 km). Běžné rozmezí je 300 000–359 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2021 (324 347 Kč).

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 366 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 281 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2021 1.2 Benzín 96 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.