Citroën C4 2014

1.6 Nafta 84 kW

Kód motoru: 9H05

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
84 kW
Výkon (114 k)
~1 600 cm³
Objem
4,1 l/100 km
Ø spotřeba
107 g/km
Ø CO₂
187 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 357 kg· rozvor 2 630 mm· délka 4 333 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
47
V provozu
34
Způsobilost na STK
96,2 %
STK kontrol
268

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 268 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 118 642 Kčmedián 169 000 Kčdo 194 040 Kč

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2014 je 1.6 Nafta 84 kW - registr eviduje 47 vozů (19,1 % z celkového ročníku).

Tato motorizace96,2 %
Ročník celkem96,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,1 %
100-200 000 km95,7 %
200-300 000 km94,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,2 % (268 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 96,0 %).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 84 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,38×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 649 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C4 2014

Cenový odhad

118 642
od Kč
169 000
medián Kč
194 040
do Kč

Při nájezdu kolem 157 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km274 000 Kč
100 000 km207 000 Kč
150 000 km171 000 Kč
200 000 km140 000 Kč
250 000 km124 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 84 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 169 000 Kč (při typickém nájezdu 157 367 km). Běžné rozmezí je 118 642–194 040 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2014 (125 996 Kč) je tato motorizace o 34 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 274 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 124 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2014 1.6 Nafta 84 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.