Citroën C4 2004
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 268 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Citroën C4 ročníku 2004 eviduje registr 112 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 62 vozů (55,4 %), dovoz tvoří 67,9 % ročníku (76 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 89,9 % | - |
| 16 let | 90,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 80 kW (41,1 %), 1.6 Nafta 80 kW (27,7 %), 1.6 Nafta 66 kW (13,4 %).
Barevně převládá šedá-metal (24,1 %), druhá nejčastější je šedá (18,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 268 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 156 374 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 114 922 až 199 682 km. To odpovídá asi 7 108 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (67,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 607 | 33,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 405 | 22,0 % |
| Brzdové zařízení | 368 | 20,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 180 | 9,8 % |
| Řízení | 121 | 6,6 % |
| Výhledy | 93 | 5,0 % |
| Obtěžování okolí | 68 | 3,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 80 kW | 46 | 94,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo52,6 % · 40 vozidel
- Francie10,5 % · 8 vozidel
- Rakousko10,5 % · 8 vozidel
- Belgie3,9 % · 3 vozidla
- Dánsko3,9 % · 3 vozidla
- ostatní země3,9 % · 3 vozidla
- země neurčena14,5 % · 11 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,5 % · 197 prohlídek
- Moravskoslezský kraj11,7 % · 148 prohlídek
- Plzeňský kraj9,7 % · 123 prohlídek
- ostatní63,1 % · 800 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza24,1 % · 27 vozidel
- Šedá18,8 % · 21 vozidel
- Šedá základní13,4 % · 15 vozidel
- Modrá metalíza8,9 % · 10 vozidel
- Červená metalíza4,5 % · 5 vozidel
- ostatní30,4 % · 34 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.