Citroën C4 Picasso 2016

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: AH01 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
4,2 l/100 km
Ø spotřeba
110 g/km
Ø CO₂
208 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 531 kg· rozvor 2 831 mm· délka 4 575 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
101
V provozu
100
Způsobilost na STK
94,6 %
STK kontrol
504

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 504 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 182 750 Kčmedián 198 709 Kčdo 201 856 Kč

V nabídce Citroënu C4 Picasso ročníku 2016 obsadila motorizace 2.0 Nafta 110 kW druhá pozici: 101 vozů (27,4 % ročníku).

Tato motorizace94,6 %
Ročník celkem96,7 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,8 %
100-200 000 km95,2 %
200-300 000 km92,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,6 % (504 prohlídek), tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,7 %).

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozená prachovka poloosyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2B2,26×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 703 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozená prachovka poloosykód 5.3.4.2.213 let137
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.114 let1 143
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 041

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P2A0023×P05628×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 101 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

AH01
99,0 %100 ks
9H06
1,0 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2016

Cenový odhad

182 750
od Kč
198 709
medián Kč
201 856
do Kč

Při nájezdu kolem 180 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km255 000 Kč
150 000 km218 000 Kč
200 000 km185 000 Kč
250 000 km157 000 Kč
300 000 km128 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 198 709 Kč (při typickém nájezdu 179 700 km). Běžné rozmezí je 182 750–201 856 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2016 (180 000 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 255 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 128 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2016 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.