Citroën C4 Picasso 2013

1.6 Nafta 82 kW

Kód motoru: 9H05 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
82 kW
Výkon (112 k)
~1 600 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
133 g/km
Ø CO₂
181 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 659 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 538 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
177
V provozu
170
Způsobilost na STK
94,9 %
STK kontrol
1 299

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 1 299 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 82 025 Kčmedián 89 202 Kčdo 108 000 Kč

1.6 Nafta 82 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2013. V registrech je evidováno 177 vozů (42,2 % ročníku).

Tato motorizace94,9 %
Ročník celkem94,9 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,0 %
100-200 000 km93,3 %
200-300 000 km92,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,9 % (1 299 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 94,9 %).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 82 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B1,87×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,81×
Typ pneumatiky nesouhlasí s TPNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1B1,44×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,41×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,35×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.112 let213
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.413 let259
Typ pneumatiky nesouhlasí s TPkód 5.2.3.1.113 let133
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.113 let473
Zobrazit všech 13 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.313 let848
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.114 let345
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.214 let363
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let2 887
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.114 let534
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P026630×P026319×P026913×P04906×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 177 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

9H05
90,4 %160 ks
9HR
9,6 %17 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2013

Cenový odhad

82 025
od Kč
89 202
medián Kč
108 000
do Kč

Při nájezdu kolem 208 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km139 000 Kč
150 000 km116 000 Kč
200 000 km91 000 Kč
250 000 km79 000 Kč
300 000 km63 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 82 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 89 202 Kč (při typickém nájezdu 208 335 km). Běžné rozmezí je 82 025–108 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2013 (108 000 Kč) je tato motorizace o 17 % níže.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 139 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 63 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2013 1.6 Nafta 82 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.