Citroën C3 2002

Evidováno
1 592
Způsobilost na STK
92,0 %
Ø nájezd (medián)
147 894 km
Dovezeno (1 024 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 17 123 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 24 150 Kčmedián 26 000 Kčdo 35 000 Kč

Pro Citroën C3 ročníku 2002 eviduje registr 1 592 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 839 vozů (52,7 %), dovoz tvoří 64,3 % ročníku (1 024 vozů).

Ročník 200292,0 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Jak ročník stárne

Citroënu C3 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 24 let klesla plná způsobilost o 4,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let94,6 % -
8 let90,7 %70 000 až 120 000 km
10 let89,1 %80 000 až 140 000 km
12 let90,4 %100 000 až 160 000 km
14 let87,4 %110 000 až 170 000 km
16 let89,4 %120 000 až 190 000 km
18 let90,2 %130 000 až 200 000 km
20 let88,7 %140 000 až 210 000 km
22 let88,9 %140 000 až 210 000 km
24 let90,4 %150 000 až 220 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 44 kW (30,8 %), 1.4 Nafta 50 kW (30,3 %), 1.4 Benzín 54 kW (26,4 %).

Barevně převládá modrá-metal (21,0 %), druhá nejčastější je modrá (7,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 17 123 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 92,0 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 147 894 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 112 503 až 186 232 km. To odpovídá asi 6 162 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,0 %), pak následují Plzeňský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (64,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku11 78431,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9 58226,0 %
Brzdové zařízení7 56520,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3 5439,6 %
Řízení1 8955,1 %
Výhledy1 5284,1 %
Identifikace vozidla6101,7 %
Obtěžování okolí4051,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
4 368×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
3 288×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
2 775×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
2 463×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
2 324×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1 775×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
1 704×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1 531×

Na co se zaměřit u ročníku 2002

Závady, které technici u Citroënu C3 2002 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2B2,77×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,6×
Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2B1,58×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,44×
Špatně seřízený sklon světelSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.1B1,42×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,42×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.216 let969
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let10 466
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.117 let600
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.217 let1 202
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.417 let5 445
Zobrazit všech 17 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.317 let2 684
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.117 let4 512
Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.218 let535
Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.218 let1 009
Špatně seřízený sklon světelkód 4.1.2.1.118 let538
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.518 let693
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let18 409
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let2 522
Vytékající / nefunkční tlumič pérováníkód 5.3.2.2.219 let239
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let1 776
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.220 let298
Kapotu či víko kufru nelze zajistit otevřenékód 6.2.3.5.120 let198

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P049125×P041022×P020219×P020114×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 44 kW49191,6 %24 900 Kč
1.4 Nafta 50 kW48391,6 %27 000 Kč
1.4 Benzín 54 kW42092,7 %26 000 Kč
1.4 Nafta 66 kW7493,6 %31 000 Kč
1.6 Benzín 80 kW7191,7 %34 000 Kč

Cenový odhad

24 150
od Kč
26 000
medián Kč
35 000
do Kč

Při nájezdu kolem 227 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km34 000 Kč
200 000 km28 000 Kč
250 000 km25 000 Kč
300 000 km20 000 Kč
350 000 km19 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën C3 ročníku 2002 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 26 000 Kč (při mediánovém nájezdu 226 699 km). Běžné rozpětí je od 24 150 do 35 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 36 442 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 15 865 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 34 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 19 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu C3 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo28,5 % · 292 vozidel
  • Itálie11,7 % · 120 vozidel
  • Francie9,9 % · 101 vozidel
  • Rakousko5,0 % · 51 vozidel
  • Belgie2,4 % · 25 vozidel
  • ostatní země2,9 % · 30 vozidel
  • země neurčena39,6 % · 405 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,8 % · 2 366 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,4 % · 1 603 prohlídek
  • Kraj Vysočina8,9 % · 1 529 prohlídek
  • ostatní67,9 % · 11 625 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza21,0 % · 335 vozidel
  • Modrá7,7 % · 123 vozidel
  • Černá5,6 % · 89 vozidel
  • Modrá pastel5,3 % · 85 vozidel
  • Šedá metalíza5,2 % · 82 vozidel
  • ostatní55,2 % · 878 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
49,1 %
evidováno u 1 039 vozů
Airbag
32,0 %
evidováno u 678 vozů
Katalyzátor
16,2 %
evidováno u 342 vozů
Tažné zařízení
15,0 %
evidováno u 318 vozů
Klimatizace
5,6 %
evidováno u 118 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 26,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 98,6 %EURO 4 · 0,7 %EURO 5 · 0,4 %EURO 2 · 0,2 %EURO 1 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 2 117 vozů Citroënu C3 2002 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
18,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
54,0 %
vyvezeno 1,7 % · zaniklo 40,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2002 je mezi ročníky C3 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.