Citroën C3 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 2 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 140 418 Kčmedián 159 990 Kčdo 179 000 Kč
Citroën C3 ročníku 2017 má v ČR 493 vozů. V provozu jich zůstává 482 vozů (97,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 6,3 % (31 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C3 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 5,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,2 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 97,0 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 92,6 % | 40 000 až 90 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (63,9 %), 1.4 Benzín 70 kW (12,6 %), 1.2 Benzín 50 kW (7,5 %).
Nejčastější barva je bílá (34,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 331 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 49 428 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 635 až 75 694 km. To odpovídá asi 5 492 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (6,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 355 | 23,6 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 329 | 21,8 % |
| Brzdové zařízení | 248 | 16,5 % |
| Obtěžování okolí | 202 | 13,4 % |
| Výhledy | 140 | 9,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 99 | 6,6 % |
| Řízení | 68 | 4,5 % |
| Identifikace vozidla | 66 | 4,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2017
Závady, které technici u Citroënu C3 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 2,76× |
| Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3 | B | 2,1× |
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2 | B | 1,69× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 14 let | 3 837 |
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 15 let | 475 |
| Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.3 | 16 let | 506 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.2 | 16 let | 788 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 60 kW | 315 | 96,9 % | 156 780 Kč |
| 1.4 Benzín 70 kW | 62 | 95,8 % | 145 158 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 95 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 189 000 Kč |
| 75 000 km | 167 000 Kč |
| 100 000 km | 159 000 Kč |
| 125 000 km | 148 000 Kč |
| 150 000 km | 136 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C3 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 159 990 Kč (při mediánovém nájezdu 94 648 km). Běžné rozpětí je od 140 418 do 179 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 210 627 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 121 300 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 189 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 136 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C3 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie41,9 % · 13 vozidel
- Německo32,3 % · 10 vozidel
- Polsko6,5 % · 2 vozidla
- Slovensko6,5 % · 2 vozidla
- Faerské ostrovy3,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,5 % · 2 vozidla
- země neurčena3,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj37,2 % · 867 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,0 % · 677 prohlídek
- Hlavní město Praha27,2 % · 633 prohlídek
- ostatní6,6 % · 154 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá34,9 % · 172 vozidel
- Zelená19,1 % · 94 vozidel
- Červená14,0 % · 69 vozidel
- Šedá12,4 % · 61 vozidel
- Oranžová9,5 % · 47 vozidel
- ostatní10,1 % · 50 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 57,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 538 vozů Citroënu C3 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u C3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C3 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.