Citroën C3 2016
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 1 250 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 111 102 Kčmedián 121 288 Kčdo 139 800 Kč
V roce 2016 eviduje registr Citroënu C3 245 vozů. V provozu jich zůstává 234 vozů (95,5 %); ze zahraničí dovezeno 33 vozů (13,5 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C3 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,2 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 98,1 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 95,0 % | 40 000 až 90 000 km |
| 10 let | 91,4 % | 50 000 až 110 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (32,7 %), 1.4 Benzín 70 kW (28,6 %), 1.6 Nafta 73 kW (25,7 %).
Nejčastější barva je bílá (31,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 250 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 57 388 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 36 053 až 86 684 km. To odpovídá asi 5 739 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (13,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 320 | 24,6 % |
| Brzdové zařízení | 292 | 22,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 290 | 22,3 % |
| Výhledy | 136 | 10,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 97 | 7,5 % |
| Obtěžování okolí | 88 | 6,8 % |
| Řízení | 77 | 5,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2016
Závady, které technici u Citroënu C3 2016 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,51× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 14 let | 3 837 |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 16 let | 969 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 60 kW | 80 | 96,0 % | 130 802 Kč |
| 1.4 Benzín 70 kW | 70 | 97,3 % | 124 426 Kč |
| 1.6 Nafta 73 kW | 63 | 96,7 % | 121 162 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 147 000 Kč |
| 100 000 km | 121 000 Kč |
| 150 000 km | 104 000 Kč |
| 200 000 km | 85 000 Kč |
| 250 000 km | 70 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C3 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 121 288 Kč (při mediánovém nájezdu 100 000 km). Běžné rozpětí je od 111 102 do 139 800 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 155 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 91 480 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 147 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 70 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C3 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie63,6 % · 21 vozidel
- Německo15,2 % · 5 vozidel
- Rakousko15,2 % · 5 vozidel
- Švýcarsko3,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena3,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj45,0 % · 730 prohlídek
- Moravskoslezský kraj27,8 % · 451 prohlídek
- Hlavní město Praha27,2 % · 442 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,0 % · 76 vozidel
- Červená28,2 % · 69 vozidel
- Šedá22,4 % · 55 vozidel
- Modrá13,9 % · 34 vozidel
- Fialová3,7 % · 9 vozidel
- ostatní0,8 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 083 vozů Citroënu C3 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u C3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën C3 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.