BMW X1 2016
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 1 465 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 301 750 Kčmedián 340 092 Kčdo 387 760 Kč
BMW X1 ročníku 2016 má v ČR 249 vozů. V provozu jich zůstává 239 vozů (96,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 25,7 % (64 vozů).
Jak ročník stárne
BMW X1 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,4 % | 40 000 až 70 000 km |
| 6 let | 97,9 % | 60 000 až 100 000 km |
| 8 let | 97,1 % | 80 000 až 140 000 km |
| 10 let | 96,5 % | 100 000 až 170 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (47,4 %), 2.0 Nafta 140 kW (36,1 %), 2.0 Nafta 170 kW (6,0 %).
Nejčastější barva je bílá (39,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 465 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2015 (98,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 48,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 83 706 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 710 až 121 003 km. To odpovídá asi 8 371 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 129 | 51,2 % |
| Identifikace vozidla | 67 | 26,6 % |
| Obtěžování okolí | 56 | 22,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 118 | 97,6 % | 329 990 Kč |
| 2.0 Nafta 140 kW | 90 | 96,3 % | 359 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 155 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 462 000 Kč |
| 100 000 km | 391 000 Kč |
| 150 000 km | 339 000 Kč |
| 200 000 km | 298 000 Kč |
| 250 000 km | 270 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 340 092 Kč (při mediánovém nájezdu 155 461 km). Běžné rozpětí je od 301 750 do 387 760 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 419 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 262 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 462 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 270 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X1 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo67,2 % · 43 vozidel
- Itálie7,8 % · 5 vozidel
- Rakousko6,3 % · 4 vozidla
- Francie3,1 % · 2 vozidla
- Polsko3,1 % · 2 vozidla
- ostatní země9,4 % · 6 vozidel
- země neurčena3,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,3 % · 771 prohlídek
- Středočeský kraj26,9 % · 438 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,8 % · 420 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá39,4 % · 98 vozidel
- Černá22,5 % · 56 vozidel
- Šedá18,5 % · 46 vozidel
- Modrá10,0 % · 25 vozidel
- Hnědá9,6 % · 24 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 902 vozů BMW X1 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní BMW X1 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.