BMW X1 2013

Evidováno
214
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
119 748 km
Dovezeno (86 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 1 522 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 171 394 Kčmedián 199 000 Kčdo 236 900 Kč

V roce 2013 eviduje registr BMW X1 214 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 197 vozů (92,1 %); ze zahraničí dovezeno 86 vozů (40,2 %).

Ročník 201397,1 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW X1 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 %40 000 až 80 000 km
6 let96,2 %60 000 až 120 000 km
8 let95,3 %80 000 až 150 000 km
10 let97,1 %100 000 až 180 000 km
12 let93,3 %120 000 až 210 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 105 kW (56,5 %), 2.0 Nafta 135 kW (30,8 %), 2.0 Nafta 160 kW (5,1 %).

Nejčastější barva je bílá (30,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 522 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 119 748 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 880 až 164 661 km. To odpovídá asi 9 211 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení20020,6 %
Výhledy17818,4 %
Podvozek a části připevněné k podvozku16617,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení16517,0 %
Identifikace vozidla10010,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav828,5 %
Řízení788,0 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
121×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
93×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
65×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
61×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
56×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
46×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
41×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
39×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 880 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 105 kW12197,0 %195 307 Kč
2.0 Nafta 135 kW6697,5 %225 000 Kč

Cenový odhad

171 394
od Kč
199 000
medián Kč
236 900
do Kč

Při nájezdu kolem 186 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km245 000 Kč
150 000 km215 000 Kč
200 000 km185 000 Kč
250 000 km169 000 Kč
300 000 km138 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 199 000 Kč (při mediánovém nájezdu 185 848 km). Běžné rozpětí je od 171 394 do 236 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 266 024 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 157 873 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 245 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 138 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X1 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,9 % · 61 vozidel
  • Itálie11,6 % · 10 vozidel
  • Francie4,7 % · 4 vozidla
  • Slovensko2,3 % · 2 vozidla
  • Belgie1,2 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,5 % · 3 vozidla
  • země neurčena5,8 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,4 % · 660 prohlídek
  • Jihomoravský kraj28,2 % · 429 prohlídek
  • Středočeský kraj26,3 % · 400 prohlídek
  • ostatní2,2 % · 33 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá30,4 % · 65 vozidel
  • Černá21,5 % · 46 vozidel
  • Šedá9,8 % · 21 vozidel
  • Hnědá6,5 % · 14 vozidel
  • Oranžová6,1 % · 13 vozidel
  • ostatní25,7 % · 55 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
35,7 %
evidováno u 258 vozů
Tažné zařízení
21,2 %
evidováno u 153 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 55,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 90,2 %EURO 6 · 9,1 %EURO 4 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 722 vozů BMW X1 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
52,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
83,7 %
vyvezeno 15,4 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky BMW X1

Proklepněte konkrétní BMW X1 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.