BMW X1 2025
Způsobilé na 30 dnů 0,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,2 % bez plné způsobilosti, z 422 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 055 216 Kčmedián 1 139 000 Kčdo 1 279 000 Kč
V roce 2025 eviduje registr BMW X1 247 vozů. V provozu jich zůstává 240 vozů (97,2 %); ze zahraničí dovezeno 13 vozů (5,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (40,9 %), 1.5 Benzín 100 kW (19,8 %), 2.0 Nafta 145 kW (9,7 %).
Barevně převládá šedá (27,1 %), druhá nejčastější je bílá (24,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 422 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 99,8 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 13 471 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 452 až 18 109 km. To odpovídá asi 13 471 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (5,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2025
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 101 | 100,0 % | 1 071 120 Kč |
| 1.5 Benzín 100 kW | 49 | 100,0 % | 947 472 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 12 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 1 096 000 Kč |
| 50 000 km | 987 000 Kč |
| 75 000 km | 888 000 Kč |
| 100 000 km | 825 000 Kč |
| 125 000 km | 707 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2025 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 139 000 Kč (při mediánovém nájezdu 12 000 km). Běžné rozpětí je od 1 055 216 do 1 279 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 372 314 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 955 388 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 096 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 707 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X1 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo76,9 % · 10 vozidel
- Švédsko15,4 % · 2 vozidla
- Dánsko7,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha16,1 % · 68 prohlídek
- Středočeský kraj11,6 % · 49 prohlídek
- Jihomoravský kraj4,5 % · 19 prohlídek
- ostatní67,8 % · 286 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá27,1 % · 67 vozidel
- Bílá24,3 % · 60 vozidel
- Černá17,4 % · 43 vozidel
- Modrá14,6 % · 36 vozidel
- Zelená9,3 % · 23 vozidel
- ostatní7,3 % · 18 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 99,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 801 vozů BMW X1 2025 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2025 patří u X1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW X1 2025
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.