BMW X1 2024

Evidováno
193
Způsobilost na STK
99,7 %
Ø nájezd (medián)
15 650 km
Dovezeno (12 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 355 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 860 000 Kčmedián 1 016 796 Kčdo 1 124 836 Kč

BMW X1 ročníku 2024 má v ČR 193 vozů. V provozu jich zůstává 174 vozů (90,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 6,2 % (12 vozů).

Ročník 202499,7 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (36,8 %), 1.5 Benzín 100 kW (24,4 %), 2.0 Benzín 150 kW (11,4 %).

Barevně převládá bílá (25,4 %), druhá nejčastější je černá (24,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 355 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,7 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 15 650 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 201 až 24 006 km. To odpovídá asi 7 825 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (47,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (6,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW71100,0 %923 294 Kč
1.5 Benzín 100 kW47100,0 %796 935 Kč

Cenový odhad

860 000
od Kč
1 016 796
medián Kč
1 124 836
do Kč

Při nájezdu kolem 25 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 017 000 Kč
50 000 km924 000 Kč
75 000 km847 000 Kč
100 000 km784 000 Kč
125 000 km720 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 016 796 Kč (při mediánovém nájezdu 25 000 km). Běžné rozpětí je od 860 000 do 1 124 836 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 227 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 749 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 017 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 720 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X1 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,3 % · 10 vozidel
  • Běloruská republika8,3 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko8,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha17,5 % · 62 prohlídek
  • Středočeský kraj10,4 % · 37 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj8,7 % · 31 prohlídek
  • ostatní63,4 % · 225 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá25,4 % · 49 vozidel
  • Černá24,4 % · 47 vozidel
  • Šedá17,6 % · 34 vozidel
  • Modrá14,0 % · 27 vozidel
  • Zelená13,5 % · 26 vozidel
  • ostatní5,2 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,5 %
evidováno u 249 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 701 vozů BMW X1 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
79,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
95,4 %
vyvezeno 4,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u X1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW X1

Proklepněte konkrétní BMW X1 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.