BMW X1 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 734 999 Kčmedián 848 761 Kčdo 930 000 Kč
BMW X1 ročníku 2023 má v ČR 181 vozů. V provozu jich zůstává 169 vozů (93,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 16,0 % (29 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 100 kW (31,5 %), 2.0 Nafta 145 kW (24,3 %), 2.0 Nafta 110 kW (21,0 %).
Nejčastější barva je bílá (32,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 331 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 19 545 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 11 328 až 32 776 km. To odpovídá asi 6 515 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (47,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 100 kW | 57 | 100,0 % | 732 499 Kč |
| 2.0 Nafta 145 kW | 44 | 100,0 % | 874 683 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 47 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 909 000 Kč |
| 50 000 km | 829 000 Kč |
| 75 000 km | 765 000 Kč |
| 100 000 km | 717 000 Kč |
| 125 000 km | 664 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 848 761 Kč (při mediánovém nájezdu 47 000 km). Běžné rozpětí je od 734 999 do 930 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 009 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 684 999 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 909 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 664 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X1 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo86,2 % · 25 vozidel
- Polsko6,9 % · 2 vozidla
- Slovensko3,4 % · 1 vozidlo
- Švédsko3,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha31,7 % · 105 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,6 % · 65 prohlídek
- Středočeský kraj14,8 % · 49 prohlídek
- ostatní33,8 % · 112 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá32,0 % · 58 vozidel
- Černá21,5 % · 39 vozidel
- Zelená15,5 % · 28 vozidel
- Šedá13,8 % · 25 vozidel
- Modrá11,0 % · 20 vozidel
- ostatní6,1 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 98,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 770 vozů BMW X1 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u X1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW X1 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.