BMW X1 2021

Evidováno
198
Způsobilost na STK
98,8 %
Ø nájezd (medián)
39 261 km
Dovezeno (19 ks)
10 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 511 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 468 000 Kčmedián 521 375 Kčdo 599 999 Kč

BMW X1 ročníku 2021 má v ČR 198 vozů. V provozu jich zůstává 193 vozů (97,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 9,6 % (19 vozů).

Ročník 202198,8 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW X1 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,7 %30 000 až 70 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (22,7 %), 2.0 Nafta 140 kW (22,2 %), 1.5 Benzín 100 kW (21,7 %).

Barevně převládá bílá (28,8 %), druhá nejčastější je šedá (26,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 511 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 39 261 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 937 až 63 277 km. To odpovídá asi 7 852 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (9,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
3
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.5
2×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
6
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
2×
7
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
2×
8
Regulace volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.5
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW4598,3 %547 191 Kč
2.0 Nafta 140 kW4499,1 %508 670 Kč
1.5 Benzín 100 kW4399,0 %499 000 Kč

Cenový odhad

468 000
od Kč
521 375
medián Kč
599 999
do Kč

Při nájezdu kolem 90 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km584 000 Kč
75 000 km541 000 Kč
100 000 km512 000 Kč
125 000 km483 000 Kč
150 000 km443 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 521 375 Kč (při mediánovém nájezdu 90 234 km). Běžné rozpětí je od 468 000 do 599 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 639 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 424 864 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 584 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 443 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X1 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,2 % · 12 vozidel
  • Itálie15,8 % · 3 vozidla
  • Švédsko10,5 % · 2 vozidla
  • Dánsko5,3 % · 1 vozidlo
  • Slovensko5,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha57,1 % · 292 prohlídek
  • Středočeský kraj21,5 % · 110 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,3 % · 109 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá28,8 % · 57 vozidel
  • Šedá26,8 % · 53 vozidel
  • Černá21,7 % · 43 vozidel
  • Modrá15,7 % · 31 vozidel
  • Oranžová5,6 % · 11 vozidel
  • ostatní1,5 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
28,5 %
evidováno u 165 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 62,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 578 vozů BMW X1 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
81,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
79,8 %
vyvezeno 20,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u X1 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW X1

Proklepněte konkrétní BMW X1 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.