BMW X1 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 598 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 440 000 Kčmedián 499 000 Kčdo 566 315 Kč
V roce 2020 eviduje registr BMW X1 174 vozů. V provozu jich zůstává 166 vozů (95,4 %); ze zahraničí dovezeno 29 vozů (16,7 %).
Jak ročník stárne
BMW X1 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 98,5 % | 50 000 až 100 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (39,1 %), 2.0 Nafta 140 kW (23,0 %), 1.5 Benzín 103 kW (19,0 %).
Nejčastější barva je bílá (38,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 598 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 49,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 51 996 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 102 až 79 460 km. To odpovídá asi 8 666 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (57,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 68 | 98,2 % | 458 988 Kč |
| 2.0 Nafta 140 kW | 40 | 95,7 % | 593 882 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 96 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 558 000 Kč |
| 75 000 km | 520 000 Kč |
| 100 000 km | 495 000 Kč |
| 125 000 km | 468 000 Kč |
| 150 000 km | 433 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X1 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 000 Kč (při mediánovém nájezdu 96 230 km). Běžné rozpětí je od 440 000 do 566 315 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 629 890 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 399 800 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 558 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 433 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X1 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo82,8 % · 24 vozidel
- Švédsko6,9 % · 2 vozidla
- Rakousko3,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena6,9 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha57,8 % · 426 prohlídek
- Středočeský kraj25,5 % · 188 prohlídek
- Moravskoslezský kraj16,7 % · 123 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá38,5 % · 67 vozidel
- Šedá21,8 % · 38 vozidel
- Černá16,7 % · 29 vozidel
- Modrá11,5 % · 20 vozidel
- Oranžová6,3 % · 11 vozidel
- ostatní5,2 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 74,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 602 vozů BMW X1 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní BMW X1 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.