BMW Řada 7 1999
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 1 458 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1999 eviduje registr BMW Řady 7 191 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 99 vozů (51,8 %); ze zahraničí dovezeno 153 vozů (80,1 %).
Jak ročník stárne
BMW Řady 7 1999 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 92,3 % | - |
| 12 let | 92,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 135 kW (31,9 %), 4.4 Benzín 210 kW (20,4 %), 3.9 Nafta 175 kW (11,0 %).
Barevně převládá černá (20,4 %), druhá nejčastější je černá-metal (16,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 458 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (91,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 265 287 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 217 785 až 315 392 km. To odpovídá asi 9 825 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (80,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 814 | 36,5 % |
| Brzdové zařízení | 513 | 23,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 304 | 13,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 247 | 11,1 % |
| Řízení | 209 | 9,4 % |
| Výhledy | 75 | 3,4 % |
| Jiné vybavení | 69 | 3,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1999
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.9 Nafta 135 kW | 61 | 95,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 7 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo25,5 % · 39 vozidel
- Rakousko2,6 % · 4 vozidla
- Itálie2,0 % · 3 vozidla
- Španělsko2,0 % · 3 vozidla
- Německo (NDR)1,3 % · 2 vozidla
- ostatní země3,9 % · 6 vozidel
- země neurčena62,7 % · 96 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,0 % · 292 prohlídek
- Středočeský kraj18,2 % · 265 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,0 % · 175 prohlídek
- ostatní49,8 % · 726 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá20,4 % · 39 vozidel
- Černá metalíza16,2 % · 31 vozidel
- Modrá metalíza11,5 % · 22 vozidel
- Zelená metalíza10,5 % · 20 vozidel
- Šedá metalíza9,4 % · 18 vozidel
- ostatní31,9 % · 61 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 26,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 1999
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.