BMW Řada 7 2007

Evidováno
143
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
215 671 km
Dovezeno (108 ks)
76 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 1 516 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

BMW Řada 7 ročníku 2007 má v ČR 143 vozů. V provozu jich zůstává 105 vozů (73,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 75,5 % (108 vozů).

Ročník 200796,0 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 7 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 18 let klesla plná způsobilost o 4,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let98,5 % -
8 let100,0 % -
10 let89,4 % -
12 let96,8 % -
14 let88,2 % -
16 let94,6 % -
18 let94,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 170 kW (55,2 %), 4.4 Nafta 242 kW (15,4 %), 4.8 Benzín 270 kW (14,7 %).

Nejčastější barva je černá-metal (38,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 516 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (94,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 215 671 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 697 až 280 759 km. To odpovídá asi 11 351 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (75,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku21722,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení17217,4 %
Řízení13713,9 %
Brzdové zařízení11711,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11311,4 %
Výhledy11211,3 %
Obtěžování okolí616,2 %
Identifikace vozidla596,0 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
92×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
69×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
67×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
65×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
61×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
50×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
41×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
33×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 170 kW7995,6 %–

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 7 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,0 % · 68 vozidel
  • Itálie5,6 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)3,7 % · 4 vozidla
  • Estonská republika0,9 % · 1 vozidlo
  • Francie0,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,6 % · 6 vozidel
  • země neurčena20,4 % · 22 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,9 % · 453 prohlídek
  • Středočeský kraj15,8 % · 239 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,6 % · 161 prohlídek
  • ostatní43,7 % · 663 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza38,5 % · 55 vozidel
  • Černá23,1 % · 33 vozidel
  • Šedá metalíza10,5 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza8,4 % · 12 vozidel
  • Šedá7,7 % · 11 vozidel
  • ostatní11,9 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,0 %
evidováno u 126 vozů
Tažné zařízení
14,9 %
evidováno u 33 vozů
Pohon na plyn
8,6 %
evidováno u 19 vozů
Katalyzátor
7,7 %
evidováno u 17 vozů
Airbag
7,7 %
evidováno u 17 vozů
Klimatizace
5,4 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Jiné ročníky BMW Řady 7

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.