BMW Řada 7 2018
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 329 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 661 500 Kčmedián 749 000 Kčdo 883 500 Kč
Ročník 2018 BMW Řady 7 má v českých registrech 58 vozů. V provozu zůstává 51 vozů (87,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 29 vozů (50,0 %).
Jak ročník stárne
BMW Řady 7 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | - |
| 6 let | 96,5 % | - |
| 8 let | 95,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (43,1 %), 3.0 Nafta 235 kW (39,7 %), 3.0 Nafta 294 kW (8,6 %).
Nejčastější barva je černá (63,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 329 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 45,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 84 263 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 322 až 123 434 km. To odpovídá asi 10 533 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (56,5 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (50,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 175 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 921 000 Kč |
| 150 000 km | 800 000 Kč |
| 200 000 km | 695 000 Kč |
| 250 000 km | 655 000 Kč |
| 300 000 km | 572 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW Řady 7 ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 749 000 Kč (při mediánovém nájezdu 175 000 km). Běžné rozpětí je od 661 500 do 883 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 969 960 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 591 400 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 921 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 572 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 7 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo79,3 % · 23 vozidel
- Španělsko10,3 % · 3 vozidla
- Itálie3,4 % · 1 vozidlo
- Slovensko3,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena3,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha56,5 % · 242 prohlídek
- Středočeský kraj23,8 % · 102 prohlídek
- Moravskoslezský kraj19,6 % · 84 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá60,7 % · 37 vozidel
- Šedá18,0 % · 11 vozidel
- Bílá11,5 % · 7 vozidel
- Modrá8,2 % · 5 vozidel
- Hnědá1,6 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 68,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.