BMW Řada 7 2024

Evidováno
61
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
17 284 km
Dovezeno (28 ks)
46 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 115 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 2 198 000 Kčmedián 2 399 000 Kčdo 2 598 000 Kč

Ročník 2024 BMW Řady 7 má v českých registrech 61 vozů. V provozu zůstává 54 vozů (88,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 28 vozů (45,9 %).

Ročník 2024100,0 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (86,9 %), 3.0 Benzín 230 kW (13,1 %).

Nejčastější barva je černá (62,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 115 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2023 (98,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 17 284 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 9 923 až 31 619 km. To odpovídá asi 8 642 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (45,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 210 kW53100,0 %2 299 000 Kč

Cenový odhad

2 198 000
od Kč
2 399 000
medián Kč
2 598 000
do Kč

Při nájezdu kolem 26 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km2 399 000 Kč
50 000 km2 214 000 Kč
75 000 km2 038 000 Kč
100 000 km1 900 000 Kč
125 000 km1 671 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 7 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 2 399 000 Kč (při mediánovém nájezdu 26 200 km). Běžné rozpětí je od 2 198 000 do 2 598 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 929 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 990 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 2 399 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 671 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 7 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo78,6 % · 22 vozidel
  • Itálie7,1 % · 2 vozidla
  • Slovensko7,1 % · 2 vozidla
  • Belgie3,6 % · 1 vozidlo
  • Španělsko3,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha34,8 % · 40 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,1 % · 22 prohlídek
  • Jihočeský kraj13,9 % · 16 prohlídek
  • ostatní32,2 % · 37 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá62,3 % · 38 vozidel
  • Šedá23,0 % · 14 vozidel
  • Bílá9,8 % · 6 vozidel
  • Modrá4,9 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
30,0 %
evidováno u 51 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Řady 7 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW Řady 7

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.