BMW Řada 7 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,8 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 132 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 2 031 524 Kčmedián 2 149 000 Kčdo 2 263 200 Kč
Pro BMW Řadu 7 ročníku 2023 eviduje registr 63 vozů. Aktivně jezdí 52 vozů (82,5 %), dovoz tvoří 50,8 % ročníku (32 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 210 kW (69,8 %), 3.0 Benzín 230 kW (30,2 %).
Nejčastější barva je černá (46,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 132 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 24 497 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 583 až 39 605 km. To odpovídá asi 8 166 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (65,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (50,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit další 1 závaduSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 210 kW | 44 | 100,0 % | 2 226 400 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 65 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 2 442 000 Kč |
| 50 000 km | 2 262 000 Kč |
| 75 000 km | 2 096 000 Kč |
| 100 000 km | 1 974 000 Kč |
| 125 000 km | 1 818 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW Řady 7 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 2 149 000 Kč (při mediánovém nájezdu 65 000 km). Běžné rozpětí je od 2 031 524 do 2 263 200 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 605 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 999 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 2 442 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 818 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 7 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 24 vozidel
- Slovensko18,8 % · 6 vozidel
- Maďarsko3,1 % · 1 vozidlo
- Rakousko3,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha65,4 % · 87 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,3 % · 23 prohlídek
- Středočeský kraj17,3 % · 23 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá45,3 % · 29 vozidel
- Šedá34,4 % · 22 vozidel
- Bílá9,4 % · 6 vozidel
- Modrá9,4 % · 6 vozidel
- Červená1,6 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 98,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2023 patří u Řady 7 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.